Jan S. Hansen (f. 1980)
“Wet III”. Sign. på bagsiden Jan S. Hansen 2012 og betitlet. Akryl på masonit, sprøjteteknik; med hængende totem i kæde. 60×40
Proveniens: Birthe og Niels Rokkedals samling, København. Erhvervet direkte hos kunstneren i 2012.
Moderne kunst og design, 20. december 2016