2141/9153
Fransk lysekrone af forgyldt og patineret bronze, støbt med putti holden lysarme i hver hånd. Empire form, 20. årh.s første halvdel. H. 75. Diam. 40.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Selected, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud