2125/7019
Ceremoniel ske, udskåret træ, greb med ansigt. Ibo/Igbo. Nigeria. H. 34.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag