1749/2030
Damearmbåndsur af guld og stål. Model Oyster Perpetual Date, ref. 69173. Automatisk værk med manuelt optræk og dato. Guldfarvet skive med guldfarvede visere og timemarkører. Lænke af guld og stål med foldespænde. Omkreds 16 cm. Urets diameter 25 mm. 1985.
Original æske, garanti og købskvittering dateret 13/4–1985 medfølger.
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Armbåndsure, 6. december 2017
Vurdering
Hammerslag