2439/​1787

Phillipe Starck, “Romeo Moon”. Et par standerlamper af grålakeret metal. Indvendig og udvendig skærm og låg af glas. Udført og mærket hos Flos. H. 161. (2)

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

7.000 DKK  

43 bud

Tidspunkt Byder Bud
855127 7.000 DKK
1139622 6.500 DKK
835125 6.000 DKK
1139622 5.500 DKK
855127 (Autobud) 5.000 DKK
835125 5.000 DKK
855127 4.800 DKK
835125 (Autobud) 4.600 DKK
855127 4.400 DKK
835125 4.200 DKK
855127 (Autobud) 4.000 DKK
835125 4.000 DKK
855127 (Autobud) 3.800 DKK
835125 3.600 DKK
855127 2.700 DKK
1023395 (Autobud) 2.600 DKK
855127 2.600 DKK
1023395 (Autobud) 2.500 DKK
965938 2.400 DKK
1023395 (Autobud) 2.200 DKK
965938 2.100 DKK
1023395 1.850 DKK
965938 (Autobud) 1.800 DKK
1023395 1.750 DKK
965938 1.550 DKK
971700 (Autobud) 1.500 DKK
965938 1.500 DKK
971700 (Autobud) 1.450 DKK
965938 1.400 DKK
971700 1.250 DKK
965938 (Autobud) 1.200 DKK
971700 1.200 DKK
965938 (Autobud) 1.150 DKK
971700 1.100 DKK
965938 1.050 DKK
69553 (Autobud) 1.000 DKK
965938 950 DKK
69553 (Autobud) 850 DKK
1032993 800 DKK
69553 (Autobud) 750 DKK
1032993 700 DKK
69553 650 DKK
1079397 600 DKK