2439/1787
Phillipe Starck, “Romeo Moon”. Et par standerlamper af grålakeret metal. Indvendig og udvendig skærm og låg af glas. Udført og mærket hos Flos. H. 161. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering