Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Uden titel. Sign. Per Kirkeby 72. Syntetisk maling på plade. 61×48
Litteratur: Ane Hejlskov Larsen: “Per Kirkeby. Malerier 1957–1977”, København, 2002, nr. M 250. Proveniens: Ejnar Madsens samling, Silkeborg. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020