12031/​54

Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)

Tre kompositioner. Usign. Litografier i farver. Trykt hos hhv. Hostrup & Johansen og Brøndum, 1980 og 1993. Bladstørrelse hhv. 22,5×16 og 17,5×12,5. Rammemål 33×24. (3)

Papiret er gulnet, enkelte små folder.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
550 DKK
500 DKK