Peter Ilsted, 19.-20. årh.
Gustav Vilhelm Blom, 19.-20. årh.
Tre interiører samt Portræt af Peter Ilsted. To tryksign, én usigneret, samt én sign. Peter Ilsted. Mezzotinter. Bladstørrelser fra 29,5×41 til 65×49,5. Uindrammede. (4).
Let gulnede og med svag foxing. Let ujævne kanter.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
11 bud