2439/591
Michael Andersen
Standerlampe med stel af messing monteret på konisk base af keramik, dekoreret blå og gule nuancer. Udført og mærket hos Michael Andersen, 1960'erne. H. inkl. skærmholder 157.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skærm ikke inkluderet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering