2439/​591

Michael Andersen

Standerlampe med stel af messing monteret på konisk base af keramik, dekoreret blå og gule nuancer. Udført og mærket hos Michael Andersen, 1960'erne. H. inkl. skærmholder 157.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skærm ikke inkluderet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

13.500 DKK

12 bud

268515 13.500 DKK
508374 13.000 DKK
268515 12.500 DKK
508374 12.000 DKK
268515 11.500 DKK
508374 (Autobud) 11.000 DKK
268515 11.000 DKK
508374 (Autobud) 10.500 DKK
268515 10.000 DKK
508374 (Autobud) 9.500 DKK
268515 9.000 DKK
508374 8.500 DKK