To kasseroller med stjerthank, større og mindre skål, fem større og mindre saltkar, peberbøsse, fire servietringe, flaskebakke, to engelske saltbøsser, lysestage, olielampe, to pilleæsker af sølv samt ni askebægre af sterlingsølv, ilagt med mønter. Mestre A. Dragsted, Cohr, E. S. Barnsley m.fl. Vægt ca. 1940 gr. Danmark og England. 20. årh. Kasserolle H. 7. Diam. 16. (30)
Begge skåle trykket ud af form. Flere dele graveret. To saltkar mangler indsats, to indsatse med kanthak.
Varia, 27. marts 2014