1717/155
Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902)
Marine med tremastet sejlskib og motorbåd. Sign. Carl Baagøe. Olie på lærred. 24×33,5.
Mindre krakeleringer. Flere retoucheringer. To reparationer på bagsiden. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 24. april 2017
Vurdering
Hammerslag