1634/​1574

Et par rokokoform kandelabre af forgyldt bronze, hver til tre lys, støbte med rocailler og kæmninger. 20. årh. H. 30 cm. (2)

Aldersrelaterede spor. Én lyspibes gevind i udu.

Varia, 25. august 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK