2049/7056
Bøffelmaske, udskåret træ, rødt og hvidt pigment. Mumuye, Nigeria. H. 48.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag