2439/​1779

Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)

Et par højdejustérbare standerlamper af sortlakeret metal og messing. Plisseret skærm. Udført hos Le Klint. Maks. H. 183 og 172. (2)

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. (En lampe fungerer ikke) Forskellige størrelse skærm.

Auktion
Kategori
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

48 bud

Tidspunkt Byder Bud
855127 (Autobud) 9.000 DKK
844977 8.500 DKK
855127 (Autobud) 8.000 DKK
844977 7.500 DKK
855127 7.000 DKK
844977 6.500 DKK
855127 (Autobud) 6.000 DKK
844977 6.000 DKK
855127 (Autobud) 5.500 DKK
844977 5.000 DKK
855127 (Autobud) 4.800 DKK
844977 4.600 DKK
855127 (Autobud) 4.400 DKK
844977 4.200 DKK
855127 4.000 DKK
844977 3.800 DKK
926435 (Autobud) 3.600 DKK
844977 3.400 DKK
926435 (Autobud) 3.200 DKK
844977 3.000 DKK
926435 (Autobud) 2.900 DKK
844977 2.800 DKK
926435 2.700 DKK
844977 2.600 DKK
926435 (Autobud) 2.500 DKK
844977 2.400 DKK
926435 (Autobud) 2.300 DKK
844977 2.200 DKK
926435 (Autobud) 2.100 DKK
844977 2.000 DKK
926435 (Autobud) 1.950 DKK
1096545 1.900 DKK
926435 (Autobud) 1.850 DKK
1096545 1.800 DKK
926435 1.750 DKK
1081737 (Autobud) 1.700 DKK
926435 1.650 DKK
1081737 (Autobud) 1.400 DKK
1096545 1.350 DKK
1081737 (Autobud) 1.300 DKK
811055 1.250 DKK
1081737 (Autobud) 1.200 DKK
69553 1.150 DKK
1081737 (Autobud) 1.100 DKK
872185 1.050 DKK
1081737 1.000 DKK
1164674 950 DKK
896810 900 DKK