Martin Bigum (f. København 1966)
“Remembrance”. Sign. på bagsiden Martin Bigum 94. Olie på lærred. 100×60.
Fra serien: “Literary Body”. Martin Bigums liv og virke kan netop nu følges i DR's anmelderroste dokumentar: “Mit livs kunst”. https://www.dr.dk/soeg?query=bigum
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
13 bud