2435/312
'Skægmand' kande af saltglaseret stentøj, prydet med dekoration i relief. Tyskland. 17. årh. H. 23.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsrevne under hank. Munding med mindre afslag.
Fra
i
Vurdering