1747/​5

Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)

Solnedgang ved en lille vig. Sign. Viggo Johansen Refsnæs 1911. Olie på lærred monteret på masonit. 45×69,5.

Enkelte minimale krakeleringer.

Ældre malerier og møbler, 20. november 2017

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag