2427/85
Heinrich Buntzen (f. Kiel 1803, d. Frederiksværk 1892)
Parti fra Dyrehaven. Sign. H. B. 1881. Olie på lærred. 45×66.
Minimale krakeleringer samt enkelte mnimale afskalninger. Retoucheringer samt ved nedre kant lille stødmærke.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juli 2024
Vurdering
Hammerslag