873/830
Lucebert (f. Amsterdam 1924, d. Alkmaar 1994, )
Komposition. Sign. Lucebert 74–4-16. Gouache på papir. Bladstørrelse 72×97.
Proveniens: Court Gallery, København.
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017
Vurdering
Hammerslag