2104/​290

Samling kuriosa, heraf tre parfumeflakoner, to af henholdsvis rubinrødt og blåt glas, montering af forgyldt metal L. 14 cm samt en lille måneflaske med rødt overfang. Derudover fire div. tabatierer af lak, sølv og en af metal med porcelænsplakette prydet med amorin samt en portemonnæ af perlemor, sølvmontering. Primært 19. årh. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK