1733/1521
En tibetansk thangka af guddommen Chakrasamvara Heruka med alle sine manifestationer. Indrammet. 19. årh. Billedfelt 79×49 cm.
Undersøgt i ramme og derfor ingen garanti for skjulte defekter, megen slitage og nogle rifter.
Varia, 17. august 2017
Vurdering
Hammerslag