2044/30
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld, hvidemaljeret urskive med arabertal. 20. årh.s begyndelse. Vægt ca. 80 gr. Diam. 52 mm.
Æske samt forgyldt urkæde medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Urkasse med mindre buler. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud