2041/​9060

Sarouk tæppe, Persien. Medaljondesign på blå bund prydet med blomster og bladværk. Flotte klare farver. 20. årh.s midte. 530×314.

Mindte med brugsspor.

Selected, 5. oktober 2020

Vur­dering

35.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK