2041/9060
Sarouk tæppe, Persien. Medaljondesign på blå bund prydet med blomster og bladværk. Flotte klare farver. 20. årh.s midte. 530×314.
Mindte med brugsspor.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag