2426/​557

Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)

“PK-22 ”. Et par lænestole med stel af børstet stål, sæde og ryg af flettet peddigrør. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2006. (2)

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

15.000 DKK

Solgt

Hammerslag

14.000 DKK  

8 bud

Tidspunkt Byder Bud
1031787 14.000 DKK
1068767 13.500 DKK
1031787 13.000 DKK
1091700 12.500 DKK
864665 12.000 DKK
1091700 11.500 DKK
846158 11.000 DKK
864665 10.500 DKK