2426/557
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)
“PK-22 ”. Et par lænestole med stel af børstet stål, sæde og ryg af flettet peddigrør. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2006. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1031787 | ||
1068767 | ||
1031787 | ||
1091700 | ||
864665 | ||
1091700 | ||
846158 | ||
864665 |