2016/274
Lågkrukke og et par lysestager af porcelæn, dekorerede i farver og guld med putti og blomster på turkis grund. Sèvres stil. 19. årh. H. 12. (3)
Den ene lysestage og låg kraftig restaureret, fremstår med farverforskelle. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag