2016/​274

Lågkrukke og et par lysestager af porcelæn, dekorerede i farver og guld med putti og blomster på turkis grund. Sèvres stil. 19. årh. H. 12. (3)

Den ene lysestage og låg kraftig restaureret, fremstår med farverforskelle. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag