2420/98
Louis XVI kommode af mahogni, front med tre skuffer, flankeret af kannelerede kvartsøjler, udskåret med tandsnit samt skuffer med profilerede kanter. 18. årh. H. 68,5. B. 87. D. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Få mindre finerskaber.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud