2043/​274

Syv tyske “blå/grå” stentøj krus og kander, modellerede i relief. Westerwald. Tre krus med låg af tin. 18. årh. H. 15–23 cm. (7)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK