2418/120
To kinesiske viftemalerier med hhv. landskab og egern ved bærgren. Begge signeret. Akvarel på papir. Monteret på papir med silkebort. Qing. 19. årh. B. 47 og 53. (2)
Det ene med huller i papiret. Papiret guldnet. Misfarvninger. Fugtpletter. Folder. Ej monterede.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag