1808/697
Chris Finley (f. 1974)
“Diaper Genie Vampire Mix”, 2001. Sign. på bagsiden. Betegnet på bagsiden. Emalje på lærred monteret på plade. 61×61.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Original stand. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 20. februar 2018
Vurdering
Hammerslag