1738/1544
Adolfo Cipriani (, virksom ca. 1895-1930)
Figur af alabast i form af kvinde med buket. Sign. A. Cipriani. H. 63,5 cm. Base medfølger.
Mindre slitage. Afmonteret base medfølger.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag