Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Ved et skovbryn en skyet dag. Sign. I. S. 1877. Olie på lærred monteret på lærred. 22,5×31.
Områder med spor af forrensning. Enkelte retoucheringer i øvre hjørner. Behov for let overfladerensning.
1026253 |