1946/314
Louis XVI form bouillotte lampe af forgyldt bronze, højdejusterbar bemalt skærm af metal, tre lysarme. Ca. 1900. H. 64 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
39 bud