2138/988
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Et par reoler af teak. Udført og mærket hos Ry Møbler. H. 180. B. 100. D. 33. (2)
Litteratur: Katalog fra Ry Møbler/Salesco 1959.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
19 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||