2041/238
Dækketallerken af sterlingsølv prydet med emblem fra den kongelige skydebane Sølyst samt H.M. Dronning Margrethe II's monogram. Holmsted, 20. årh. Vægt 511 g. Diam. 28,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud