2108/​760

Søren Willadsen, tilskrevet

Tre-personers sofa med ben og ryg af mahogni, betrukket med gråt stribet uld. Antageligt udført hos Søren Willadsen. 1940'erne. L. 188.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle finérskader.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
7.000 DKK