Albinia Schaffalitzky de Muckadell (f. København 1824, d. Frederiksberg 1897, f. Hagemann)
“Dyrehaven, udsigt over Øresund i 1873”. Sign. A. S. d. M. 1873. Olie på lærred. 79×112.
Én reparation/ lap på bagsiden. Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
13 bud