2014/318
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med roser og forglemmigej. Usigneret. Olie på lærred. 13,5×16,5.
Talrige, mindre krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag