2248/​400

Italiensk krukke af majolika, konisk form dekoreret i polykrome farver med kvindelig profilportræt “Antonia”, bladværk og design. 18. årh. H. 28.

Glasurafskalninger langs halsrand samt mindre kanthak.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK