2248/400
Italiensk krukke af majolika, konisk form dekoreret i polykrome farver med kvindelig profilportræt “Antonia”, bladværk og design. 18. årh. H. 28.
Glasurafskalninger langs halsrand samt mindre kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022
Vurdering
Hammerslag