2041/590
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Kvindefigur. Sign. Kai Nielsen, No. 2. Bronze. Udført og stemplet hos L. Rasmussen. H. 26.
Nogle få mindre overfladeridser.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud