1627/​40

Senempire skrivebord af mahogni, rigt indlagt med intarsia, plade med gallerikant, front med tre skuffer, drejede ben. Ca. 1840. H. 85. B. 124. D. 62.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader og reparationer.

Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK