1627/40
Senempire skrivebord af mahogni, rigt indlagt med intarsia, plade med gallerikant, front med tre skuffer, drejede ben. Ca. 1840. H. 85. B. 124. D. 62.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader og reparationer.
Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016
Vurdering
Hammerslag