1338/122
Søren Christiansen (f. Brøndbyvester 1858, d. København 1937)
“Gl. huse i Brøndbyvester”. Sign. monogram 1901. Olie på lærred. 32,5×55.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 16. september 2013
Vurdering
Hammerslag