1917/1702
“Musselmalet Riflet”. Fad og rist af porcelæn, dekorererede i underglasur blå. Kgl. P. 19. årh.s slutning. Fad L. 47. Rist L. 34. (2)
Slitage på spejl, herunder ridser og mærker. Talrige små jernpletter. Fad og rist ikke samhørende.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag