N. P. Rasmussen (f. Odense 1847, d. København 1918)
Opstilling med en vase med margueritter. Sign. monogram Søndag 19 Febr. 1911. Olie på malepap. 36×31.
Enkelte mindre krakeleringer. Behov for rensning.
1152900 |