Ubekendt maler, 19.-20. årh.
En samling af 11 akvareller med motiver af forskellige europæiske soldater efter ældre stik. Sign. Tw. Lahronen?, daterede 19. årh.s slutning eller 20. årh.s begyndelse samt betitlede. 42×33. (11).
Gulnede, let falmede og med enkelte misfarvninger.
Ældre malerier og møbler, 19. januar 2015
13 bud