1318/1673
Fire kinesiske skåle af porcelæn, dekoreret i blå underglasur med landskaber og templer. 18. årh. H. 3, 5 og 7. Diam. 6, 9 og 15. (4)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Mindre afslag.
Varia, 2. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
17 bud