1838/995
Dansk møbeldesign
Cirkulært udtræksbord af palisander. 1960'erne. H. 72,5. Diam. 109.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let falmet.
Moderne kunst og design, 18. september 2018
Vurdering
Hammerslag