2444/​2

Fransk Empire konsolur sortbroget marmor og forgyldt bronze, rigt støbt med putti, palmetter og akantusblade. Hvidemaljeret urskive sign. Le Roy & Fils, 296 Regent Street, London, 13 & 15 Palais Royale, Paris. 19. årh. H. 54.

Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?