Italiensk maler, 17. årh
Hudflettelsen. Usigneret. Betegnet Giorgione Pinx. Olie på lærred. 71×56.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 382, Direktør Hans Tobiesens samlinger del 1 1953 nr. 603.
Krakeleringer. Flænger. Reparationer. Retoucheringer. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021